
Testujemy mop parowy Leifheit
On 14 stycznia 2021 by Wioleta DerkowskaMop parowy Clean Tenso sprawi, że wszystko będzie higienicznie czyste – bez chemii i bez wysiłku.
Gorąca para wodna usuwa do 99,99% bakterii i zarazków. Czas nagrzewania urządzenia to 30 sekund. Urządzenie działa nieprzerwanie przez 40 minut. Mop parowy jest bardzo prosty w użyciu. Gdy woda się nagrzeje, sześć dysz równomiernie rozprowadza parę w nakładce. Płynna regulacja ilości pary umożliwia jej optymalne dostosowanie do rodzaju podłogi.
Dla każdego wnętrza
Najniższy stopień ilości pary jest przeznaczony do mycia lakierowanych, drewnianych podłóg takich jak parkiety i panele podłogowe, natomiast ustawiając najwyższy stopień umyjemy dokładnie płytki i podłogi kamienne. Wymienna nakładka z mikrowłókna zbiera rozpuszczony brud, dzięki czemu wszystko jest higienicznie czyste. Praktyczna nakładka do dywanów umożliwia używanie mopa parowego również w celu odświeżenia dywanów. Duży zbiornik mopa Clean Tenso w rozmiarze XL pozwala na jego użytkowanie przez 40 minut bez przerwy. Z uwagi na wyjątkowo długi kabel dotrzesz do każdego zakamarka, co zapewnia bardzo dużą swobodę podczas sprzątania. Zbiornik można wyjąć i bez problemu napełnić zimną wodą, a następnie uruchomić urządzenie. Wymienny filtr wody zapewnia długi okres użytkowania mopa Clean Tenso. Nakładkę z mikrowłókna mocowaną na rzepy można prać w temperaturze 60°C. Dzięki składanemu drążkowi zajmuje niewiele miejsca. Urządzenie jest niezwykle lekkie – 2,8 kg.
Wynik testów
Urządzenie jest lekkie przez co możemy je zabrać niemal wszędzie. Składana konstrukcja sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca podczas przechowywania. Jak widać na załączonych zdjęciach mop świetnie radzi sobie ze sprzątaniem nawet zabrudzonych powierzchni. Według zaleceń producenta, lepiej używać go na powierzchniach ceramicznych, podłogach z marmuru itp. Chociaż na najniższym stopniu parowania nadaje się również do podłóg laminowanych i lakierowanych. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku należy uważać – zbyt
wysoka temperatura może sprawić, że lakierowane podłogi mogą stać się matowe. Dlatego zalecamy rozwagę w przypadku używania mopa do takich delikatnych powierzchni.
Perfekcyjny Pan domu
Zaletą są wymienne ściereczki z mikrofibry. Jeśli mamy dość brudną podłogę, szybko mogą się zużyć. Niestety nie są one zbyt tanie, chociaż wyróżniają się wysoką jakością. Za 2 sztuki zapłacimy ok 50 zł. Tak zresztą jak samo urządzenie. Wykonane jest z trwałego, mocnego, twardego plastiku z dbałością o detale. Mop jest solidny i dobrze leży w dłoni. Wykonanie zdecydowanie na szkolną szóstkę z plusem. Niestety nie możemy używać go jedynie „w pionie”. Oznacza to, że nie można korzystać z niego do mycia np. ścian w łazience.
(zdjęcie po lewej) Podłoga przed myciem mopem Leifheit
Gdzie sprawdzi się mop parowy firmy Leifheit?
To zdecydowanie dobry wybór dla osób, które mają w domu ceramiczne powierzchnie tj. płytki zarówno w łazience, kuchni jak i salonie. Nowoczesne wnętrza już coraz częściej urządzane są w ten właśnie sposób. Mimo, że mop można stosować do lakierowanych powierzchni (przy najmniejszym stopniu parowania) to i tak należy uważać, aby nie uległy one zmatowieniu.
Poza tym trzeba pamiętać, że mikrofibra szybko się może brudzić w przypadku bardzo zabrudzonych podłóg. Para sprawia, że ściereczka jest gorąca, więc aby ją wymienić należy oczywiście poczekać. To z kolei może być uciążliwe. Wystygnięcie urządzenia może trwać nawet kilka minut.
Idealny do dezynfekcji
(zdjęcie po prawej) Podłoga po myciu mopem Leifheit
Mop parowy Leifheit najlepiej sprawdzi się jako urządzenie do dezynfekcji. Kiedy podłoga jest już umyta i zależy nam na usunięciu wirusów i bakterii. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w czasach pandemii. Najlepiej sprawdzi się w domu, gdzie są dzieci, ale również w stołówkach, przedszkolach. Odkażać można również dywany. Nie jest to jednak mop piorący. Do pojemników nie można wlewać żadnych detergentów. Za pomocą wody i powstającej pary możemy jednak zapewnić niemal pewną dezynfekcję.